Na Fakulteti za informacijske študije (FIŠ) smo v sodelovanju s Fakulteto za uporabne družbene študije (FUDŠ) 18. in 19. marca 2025 organizirali tradicionalno izobraževalno srečanje zaposlenih in zunanjih sodelavcev obeh fakultet, znano kot Zimski tabor FIŠ in FUDŠ. Dogodek je postregel s pestro izbiro strokovnih predavanj, okroglih miz in delavnic, namenjenih izmenjavi znanja in krepitvi sodelovanja med udeleženci.

Tabor, ki je potekal tako v živo kot tudi preko spleta, sta s slavnostnim nagovorom otvorila dekana obeh fakultet, prof. dr. Matej Makarovič (FIŠ) in prof. dr. Borut Rončević (FUDŠ). Temu sta sledili dve sekciji v okviru Jean Monnet. Prva delavnica je bila posvečena vlogi inovacij pri izvajanju velikih strategij Evropske unije, medtem ko je druga sekcija ponudila okroglo mizo na temo evropske industrije 5.0. Zatem je udeležence pod okriljem projekta NOO piloti Naprednejša računalniška znanja s predavanjem navdušil priznani kreativec, predavatelj in avtor Aljoša Bagola, ki je predstavil svoje poglede na osebno dobrobit in učinkovito komunikacijo. Aktivnosti prvega dne je sklenila doc. dr. Klavdija Zorec, ki je spregovorila o učnih izidih kot ključnem dejavniku za izboljšanje procesov učenja in poučevanja.

Drugi dan je prinesel nadaljevanje Jean Monnet vsebin, s poudarkom na izzivih mednarodnega razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči v aktualnih geopolitičnih razmerah ter evropskem razvoju podeželja in vlogi opolnomočenih voditeljev. Svoje poglede je predstavil tudi pred. dr. Andrej Omulec, ki je udeležencem spregovoril o dobrem počutju na delovnem mestu, vlogi čustvene interakcije in strategijah preprečevanja izgorelosti. Nato je sledila okrogla miza na temo umetne inteligence kot pripomočka, raziskovalnega objekta in izziva v kontekstu etike in neprimernih praks. Dvodnevni dogodek se je sklenil s predavanjem izr. prof. dr. Matjaža Škabarja o finančni pismenosti, pri katerem se je osredotočil na trg nepremičnin.

Z Zimskim taborom FIŠ in FUDŠ 2025 smo ponovno dokazali, da so tovrstna srečanja izjemno pomembna za krepitev akademskega in strokovnega dialoga ter izmenjavo znanj, ki prispevajo k nadaljnjemu razvoju ter povezovanju obeh institucij.

Nagovor dekana FIŠ, prof. dr. Mateja Makaroviča
Nagovor dekana FUDŠ, prof. dr. Boruta Rončevića
Delavnica Jean Monnet Centre of Excellence, TIA2030, na temo »Vloge inovacij pri izvajanju velikih strategij Evropske unije«
Okrogla miza Jean Monnet Centre of Excellence, IC4EU, z naslovom »Evropska industrija 5.0«
Predavanje Aljoše Bagole »Kako biti v redu in bolje komunicirati«
Predavanje doc. dr. Klavdija Zorec »Učni izidi, ki delujejo: Ključ do boljšega učenja in poučevanja«
Sekcija Jean Monet modul EU-GlobalAct pod naslovom »Izzivi mednarodnega razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči v aktualnih geopolitičnih razmerah«
Sekcija Jean Monnet Centre of Excellence, ERUDEL2040, »Evropski razvoj podeželja in opolnomočeni voditelji«
Predavanje pred. dr. Andreja Omulca o »Dobrem počutju na delovnem mestu, čustveni interakciji in preprečevanju izgorelosti«
Predavanje izr. prof. dr. Matjaža Škabarja »Finančno opismenjevanje: nepremičnine«
Skip to content